Автор: Махмед Бахсауле
Қазақ тілі пәнінен Тақырыбы: 1 сынып Үй жануарлары
Автор: Махмед Бахсауле
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: КММ. «Ю. Гагарин атындағы орта мектебі» Мұғалімнің аты-жөні: Махмед Б Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ тақырыбы |
Үй жануарлары |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.1.2 мұғалімнің қолауымен көптік/ тәуелдік/ жіктік/ септік жалғауларын ауызша тілде қолдану. |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мұғалімнің қолауымен көптік/ тәуелдік/ жіктік/ септік жалғауларын ауызша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: көптік/ тәуелдік/ жіктік/ септік жалғауларын ауызша тілде қолданады. Кейбір оқушылар: көптік/ тәуелдік/ жіктік/ септік жалғауларын ауызша тілде қолданады |
|||||
Бағалау критерийлері
|
Сөйлеу барысында көптік жалғауларын қолданады |
|||||
Тілдік мақсаттар
|
Төлдер, бота, құлын, қозы, лақ, марғау, күшік. |
|||||
Құндылықтарды дарыту |
Сыйластық, құрмет |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||
Бастапқы білім
|
Үй жануарлары мен төлдерін атай алады. |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы
3 мин |
(МК) Ертеңгілік шеңбер. Біз бақытты баламыз, Ойнап, күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. |
|
||||
Сабақтың ортасы 10 мин
10 мин
3 мин 10 мин
|
(Ө) «Қадамдар» Оқушылар үй жануарлары мен олардың төлдерін көптік мағынада айтып жарысады. Бір сөз – бір қадам. Көп сөз айтқан оқушы жеңіске жетеді.
(МК) «Сауаттылық сәті» Оқушылар «ү» әрпімен танысады. Ү әрпін жазады.
Сергіту сәті «Қуыр-қуыр-қуырмаш» өлеңін бірге айтады.
(Ж) «Кел сөйлесейік» Оқушылар жұптарға бөлініп, берілген суреттер бойынша көптік жалғауды қолданып суретті бір-біріне сипаттап айтады.
Дескриптор: суретті дұрыс сипаттайды; көптік жалғауды дұрыс қолданады; тілдік нормаларды сақтайды. |
https://www.youtube.com/watch?v=CQt2QNrRSBk
|
||||
Сабақтың соңы
4 мин |
«Жетістік баспалдағы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
|
|
||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||
|
|